Tulítko

11. 12. 2018

POZDRAV Z NOVÉHO DOMOVA OD ŤULÍSKA !!!

Kocour Ťulda.
V listopadu proběhla výzva o nový domov pro kocourka Tulíska. Ozvalo se Vás několik, jako první paní Alena, která, se hned druhý den přijela podívat do tehdy dočasného působiště kocourka, k lidem, kteří se ho ujali když u nichž škrabkal na dveře a byl mu ihned poskytnut azyl. Azyl s velkým "A", neboť dostával chutnou krmi v podobě syrového i vařeného maska, kapsičky, granulky , pacholík, a další různé mňamky. Dostávalo se ...mu i hodně přízně od lidí v podobě hlazení, chování.
Jak se ukázalo, chtěl mít přízeň převážně jen pro sebe, a poněkud začal vyhánět z území místní kočičku, která zde už přebývala několik roků. Především z tohoto důvodu se na nás obrátili jeho zachránc s prosbou hledání domova pro Tulíska.
Paní Alena si ho hned zamilovala a po třech dnech se pro něj vrátila, do té doby chtěla pro Tulíska zařídit vše potřebné k jeho ubytování v novém domově.
Nastal den "D", Tulda vpochodoval do přepravky jako kdyby v ní jezdil běžně , takže transport zvládl bravurně.
Seznamování s novým domovem proběhlo vcelku dobře,až na pár "úletů" v podobě značkování si nového území. To proběhlo v každé místnosti a když bylo "splněno",
tak Ťulda začal akceptovat záchůdek a od té doby je vše v pořádku.
Od prvního dne je kocourek přítulný, takže jméno Ťulda, Tulísek mu nová panička ponechala. Chová se prý trochu jako pejsek, všude za ní chodí, sedí s ní na sedačce, pozoruje televizi, spí s ní v posteli a čeká na ní až přijde z práce na podložce v křesle. Je to prý miláček,ale prý trochu zmlsaný. Ale snad už i to se upravilo.
Panička nám poslala fotečky, ale na škrabadle se mu to prý příliš nezamlouvá, takže vydržel jen foto a rychle dolů. Využívá pouze jako škrabadlo, nikoliv k odpočinku.
Zkrátka, daří se mu určitě dobře a bylo darem pro Ťuldu, že reakce z Vašich řad proběhla tak rychle a rovněž pak i následné umístění.
Budeme jim držet palce, aby jim to spolu vycházelo a přejeme hodně společně strávených chvil. A Tulísek se přidává s přáním, ať hledání domova a umístění vyjde co
největšímu počtu kočinek a jaké on měl štěstí ať potká každé zvířátko, které o domov přišlo nebo ho hledá.

S pozdravem
Ťulda, paní Alenka, a na okraj p.Procházková

 

O.S. Zachran kočku
Copyright © 2014 Lucie Přidalová