Vzpomínáme

Jméno:
Svatousek
Narozen/a:
2008
Přijata do péče:
11. 6. 2018
Zemřel/a:
1. 8. 2018

Dědoušek Svatoušek

Novým členem našeho depozita v Jílovém u Prahy je starý mourovatý kocour, kterého k nám v zoufalém, přímo katastrofálním, stavu 11.6., v pozdních hodinách, přivezli lidé, kterým nebyl lhostejný jeho osud.

Kocourek těžce dýchal, měl vodnatý průjem s krví, kožíšek měl špinavý, zadredovaný, slepený od průjmu. Po okamžitém převzetí do útulku byl následně 13.6. odvezen na vyšetření k veterinární lékařce, MVDr. Fišerové, kde dostal antibiotika a byl napojen na dlouhodobou kapénkovou infúzi. Byl hodně dehydratovaný. Jak bylo veterinářkou sděleno, jedná se o vážný stav, o selhání ledvin.

Aktuálně je zdravotní stav mourovatého kocoura Svatouška stabilizovaný, nyní se již i rozjedl, hodně pije a čůrá, avšak může požívat pouze veterinární klinickou dietu, suchou i mokrou formu, tj. granule a konzervy, pro „ledvináře“.

Již jen samotné renální klinické diety pro kočky, kterých je celá řada, zmírňují klinické příznaky selhávání ledvin. Jednou z příčin, častou příčinou, selhání ledvin bývá bakteriální zánět. Další příčinou může být otrava. Dobrou prevencí je eliminace toxických látek z okolí zvířat, léčba všech infekčních nemocí a nezbytně nutná je potrava šetřící ledviny.

Kocour s pohnutým osudem je vyhublý, samá kost a kůže, přesto však má charizma, působí impozantním dojmem pro krásnou hlavu s velkými fousy a laskavé oči. Přes veškeré strádání je milý a za péči vděčný.

Velmi uvítáme jakýkoliv příspěvek na jeho léčbu a dietu. Není v našich možnostech všechny náklady stále uhrazovat. Odborné nálezy tohoto neobyčejného osudu vzdorujícího kocoura, včetně jeho léčby, budou námi doloženy a o jeho stavu budeme průběžně informovat.

Neboť to, jak se staráme nyní o své seniory, lidské a zvířecí, je naší skutečnou vizitkou, naším poselstvím našim dětem, budoucí generaci, které se nám později různými způsoby vrátí a vrací. Již také v tak obrovské míře neničíme naši přírodu, naši faunu a flóru, a tím do budoucna nejen prostředí k životu pro naše děti, budoucí „pány tvorstva“, byť stále jsou místa a „lidé“, kde jsou v tomto ohledu velké nedostatky a kde je třeba v tomto smyslu vytrvale bojovat o změnu, o změnu k lepšímu. Měníme tímto způsobem i „zavedené“ nesprávné vzorce chování a jednání, přispíváme ke zlepšení vztahů nejen mezi jednotlivci. Kdyby chtěl někdo Svátovi poslat penízky na přilepšenou,zde je č.ú. 2800487370/2010 nebo transparentní č.ú. 2601390568/2010. Děkujeme z celého srdce. Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.
O.S. Zachran kočku
Copyright © 2014 Lucie Přidalová