O nás

Fakta o nás ve zkratce:

O. S. Zachraň kočku je neziskovou organizací, jejíž hlavní naplní činnosti je ochrana a poskytování pomoci opuštěným, toulavým, poraněným, týraným a nemocným zvířatům, především kočkám, všestranná péče o ně a následné umísťování do nových domovů.

Oficiální vznik se datuje k 30. 9. 2013, avšak všichni její členové se péči o opuštěná zvířata věnují již řádku let. Od roku 2007 jsme působili jako depozitum občanského sdružení Uměním na pomoc zvířatům a nyní se vydáváme vlastní cestou.

Sídlem organizace je Jílové u Prahy, do naší péče se však dostávají kočičky ze všech koutů republiky.

Vedle vlastní péče o kočičky žijící v našich depozitech provozujeme také kastrační program, snažíme se osvětově působit v oblasti kastrací a péče o zvířata, a to především na vesnicích a menších městech, kde je situace velmi špatná. Jsme neustále k dispozici na telefonu i e-mailu novým majitelům našich svěřenců i komukoliv jinému, kdo potřebuje radu v oblasti péče. Pokud nejsme schopní poradit sami, pak předáváme kontakty na osoby kvalifikovanější.

My a naši svěřenci:

O naše svěřence pečujeme v domácích depozitech, kočičky jsou tak zvyklé na běžný provoz domácností. Staráme se o ně s láskou, dobře známe a respektujeme jejich povahy, a proto vám můžeme pomoci vybrat tu pravou, nejvhodnější kočičku právě pro vás.

Veškerou péči hradíme z  příspěvků od laskavých dárců a z vlastních úspor. Tato péče je velmi náročná, neboť se k nám zvířátka dostávají ve většině případů ve špatném zdravotním stavu, a proto jsme velmi vděční za jakoukoliv formu pomoci. Členové i dobrovolníci vykonávají veškerou činnost zdarma ve svém volném čase.

V našich depozitech najdete mnoho kočiček vyššího věku, kočiček handicapovaných či chronicky nemocných, nebo naopak malých koťátek. Péče o tato zvířátka je jednou z našich priorit, neboť v pomoci především těmto rizikovým, nejvíce ohroženým, skupinám zvířátek spatřujeme smysl naší práce. Každá zachráněná kočička nás zahřeje u srdce a dodává nám energii do další činnosti.

 

Dokumenty sdružení:

 

Potvrzené stanovy sdružení:

Stanovy část 1

Stanovy část 2

Stanovy část 3

Stanovy část 4

Stanovy část 5

 

Výroční zprávy:

Výroční zpráva za rok 2013

Výroční zpráva za rok 2014

 

Protokol o kontrole Krajské veterinární správy ze dne 3. 2. 2014:

Protokol KVS 3/2/14 část 1

Protokol KVS 3/2/14 část 2

Protokol KVS 3/2/14 část 3

 

 


O.S. Zachran kočku
Copyright © 2014 Lucie Přidalová