Lucinka

8. 8. 2014

EDIT 12/12/2014

Ve středu jsme se museli rozloučit s úžsným členem rodiny, fenečkou Lucinkou.

Lucinky jsme se ujali po smrti naší kolegyně Evy Kopáčové, v depozitu si úžasně rychle zvykla, byla vlastně hned jako doma, skamarádila se s ostatními pejsky a měly jí moc rády i kočičky. Lucinka byla opravdový andílek, hodná, zlatá, milá a velice vděčná, bohužel však k nám do péče přišla s obrovským nádorem v oblasti bříška/hrudníčku a vzhledem k věku (Lucinka byla ročník 2000) pan doktor operaci nedoporučil, nemusela by ji vůbec přežít. 

Bohužel, začátkem týdne nastalo zhoršení a přes veškerou snahu už se Lucince nedařilo s nemocí nadále bojovat a proto jsme se ji rozhodli nechat v poklidu odejít. Luci, moc nám chybíš, byla jsi prostě úžasný andílek a my na tebe nikdy nezapomeneme!!!

 

Lucinka se k nám do péče dostala společně s kočičkami po naší smrti naší kamarádky Evy Kopáčové. Lucinka je naprostý andílek, milá vděčná, veselá, vypadá prostě neustále happy :D

Ihned po příjezdu k nám jsme s Lucinkou jeli k panu doktorovi - Lucinka má v oblasti hrudníčku veliký nádor, který pozvolna rostě již mnoho let,proto jsme chtěli znát názor pana doktora, co a jak. Protože byla boule zarudlá a horká na dotek, dostala Lucinka antibiotika, která tento probém vyřešila. Vzhledem k věku fenečky, vzrůstu a dalším faktorům pan doktor operaci nádoru nedoporučil - Lucinka je opravdu velká, má nějakých 40 kg a je to ročník 2000, což je pro takto velkého pejska  hodně vysoký věk. Pan doktor vyjádřil obavu, že by Lucinka operaci vůbec nemusela přežít a prognoza by byla i tak spíše nepříznivá, proto nám bylo doporučeno zaléčit ATB, dobře krmit a nechat Lucince klid. Lucinka je bohužel inkontinentní, na elánu a chuti do života jí to však rozhodně neubírá. 

Luci strašně ráda baští, miluje masíčko, pribiňáky, tvarohy, piškotky, je prostě labužník a jídlo si velmi užívá. POkud byste chtěli Lucinku podpořit, pak moc uvítáme jakýkoliv příspěvek - finanční, darování krmení - kvalitní granulky Royal Canin, Pro-Plan, Bosh, Taste of the wild a další, konzervy Animonda, Bozita, masíčko, rýže, těstoviny, piškoty, mléčné výrobky atd. Dále savé podložky a různé tkaniny a látkoviny.

 

 

O.S. Zachran kočku
Copyright © 2014 Lucie Přidalová