Léčivá síla koček

10. 2. 2019

prodlužují mužům délku života
Uskutečněný výzkum ve Velké Británii ukázal, že kočky mají konstruktivní vliv na zdraví člověka, přitom na muže mají mnohem silnější vliv, než na ženy. Vědci analyzovali zdravotní stav více než 10 000 lidí ve věku od 40 do 85 let. Jako výsledek výzkumu se zjistilo, že 70% mužů, kteří se dožili do 85 let, byli majitelé koček.

Vědci také zjistili, že kočky žijící v domě, mohou výrazně snížit u mužů riziko vzniku infarktu a mozkové mrtvice. Pravděpodobnost tohoto snížení rizika byla minimálně o 20%.

Skutečnost, že kočky mají konstruktivní vliv na délku života a zdraví, přímo souvisí s tím, že tato zvířata vzbuzují v podstatě pouze konstruktivní emoce. Komunikace s nimi zlepšuje náladu, zmírňuje stres a normalizuje krevní tlak. Unikátním léčivým prostředkem je předení kočky, které způsobuje tvorbu hormonů štěstí - endorfinů.


Kočka je univerzální léčitel
V případě, že se majiteli kočky podaří navázat s ní důvěrný vztah, je kočka schopná najít a léčit nemocná místa svému majiteli. Lehne si na nemocné místo, přede, ohřívá ho svým teplem a bolest ustupuje. Ve vážných případech může kočka několik hodin setrvat na nemocném místě.


Podle statistiky se milovníci koček obracejí k lékařům 5 krát méně než ti, u nichž kočka není.

Kardiovaskulární choroby
Existuje mnoho příběhů o tom, jak kočky zachraňovaly lidi při infarktu a hypertenzní krizi. Kočka může dokonce varovat před možným infarktem. Majitelé koček vědí, že jejich mazlíčci se někdy začínají otírat a příst, když je jejich pán podrážděný, nebo napjatý. Kočka v domě zmenšuje riziko recidivy infarktu myokardu. U člověka, který překonal infarkt, se normalizuje krevní tlak a puls pár minut poté, co hladil svou kočku.

Nemoci trávicího traktu
Hladit kočky je dobré pro trávení. Krátkosrsté nebo bezsrsté kočky (sfinx, siamská, orientální, egyptské, ...) obvykle lépe než jiné druhy, léčí choroby trávicího traktu a urogenitálního systému.

Stres a únava
Kočky jsou schopné zmírnit únavu, stres, migrény, snížit tlak, normalizovat tep. Za vynikajících terapeuty a neurology jsou považovány dlouhosrsté kočky (sibiřské, angorské, barmské, ...). Pomáhají lidem, kteří trpí nespavostí, podrážděností, depresí.

Černé kočky stahují z člověka dvakrát více destruktivní energie, než kočky jiných barev.
Zrzavé kočky více dodávají konstruktivní energii.
Kočky krémové barvy obnovují naši energii a šedomodré uklidňují.

Posílení imunity
Pokud každý den posloucháte předení kočky, které běží na frekvenci 4-16Hz, má to konstruktivní vliv na vaši imunitu. Vědci naznačují, že předení koček urychluje hojení ran, růst a posílení kostí. Perské kočky jsou schopny zmírnit bolesti kloubů a příznaky osteoporózy.

Prodloužení délky života
Vědci z Ústavu gerontologie zkoumali vliv koček na délku života jejich majitelů. Přišli k závěru, že lidé, kteří celý život měli ve svém domě kočku, žijí v průměru o 10,3 let déle než ti, kteří kočku neměli. U majitelů koček byly ukazatele krevního tlaku lépe a stav cholesterolu nižší.

Akupunktura
Kočky jsou schopné částečně nahrazovat akupunkturu, když lezou po majiteli a vystrkují drápky. Tím dráždí reflexní zóny jako při akupunktuře.

 
Kočka jako bioenergetické zařízení
Odborníci na bioenergetiku si myslí, že kočka je skutečný bioenergetický zářič. Podle nich, pokud si kočka často lehá na hlavu majitele, je pravděpodobné, že má problémy s hypertenzí nebo má sklon k bolestem hlavy.
Pokud si lehne na levé rameno nebo lopatku, znamená to problém se srdcem.
Kočka si lehne na záda, když cítí problémy s ledvinami.
Na nohy v případě, pokud majitel trpí sníženým tlakem, nebo častým nachlazením.

Felinoterapie - léčba kočkou se dnes už v mnoha vyspělých zemích intenzivně využívá jako terapeutická metoda.
Termín felinoterapie pochází z latiny ze slova felis, tj kočka. Je to jedna z forem zooterapie
Co se týče srovnání canisterapie a felinoterapie, canisterapie je použitelná a proveditelná plošněji. Kočky jsou svéhlavé, což znamená, že provádějí terapii pouze u pacientů, které si samy vyberou. Na druhé straně, jejich léčba je intenzivnější, a tím pádem časově méně náročná.

 

O.S. Zachran kočku
Copyright © 2014 Lucie Přidalová